Co zrobić po wypadku na drodze?

0 Comments

Jezdnia bywa nieprzewidywalnym miejscem i wiąże się z nią dużo zagrożeń. Nawet jeśli sami poruszamy się w całości zgodnie z przepisami, to do stłuczki może dojść w wyniku cudzego błędu bądź niesprawności pojazdu. Nawet jeśli wypadek nie doprowadził do krzywdy na kierowcy bądź też pasażerach, to uszkodzone auto umie dostatecznie skomplikować nam życie. Rzecz jasna, nie można najzwyczajniej w świecie zignorować sprawy i opuścić miejsce zdarzenia. Nawet, jeśli doszło jedynie do kolizji z drzewem czy słupem, nie powinno się ruszać samochodem bez poznania jego stanu technicznego. W większości przypadków będzie nam pomocna pomoc drogowa, gdyż każdy pojazd po wypadku może spowodować zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Z jakiego powodu warto zadzwonić po pomoc drogową?
Pomoc drogowa to niejednokrotnie wyjątkowy sposób, aby bezpiecznie dotrzeć do mechanika. Faktem jest, że za transport lawetą lub holowanie należy zapłacić, ale bez nich narażamy się na dalsze kraksy. Nawet jeżeli samochód nadal jest w stanie jechać, to starczą uszkodzone światła lub też układ kierowania, by policja miała podstawy na wystawianie nam właściwie wysokiego mandatu. W szeregu przypadków możemy nie zdawać sobie sprawy ze skali uszkodzeń, które są znacznie poważniejsze, aniżeli wydaje się na pierwszy rzut oka. Karoseria czasami wygląda na ledwie naruszoną, ale znajdujące się pod maską podzespoły są w opłakanym stanie. Pomoc drogowa gwarantuje nam spokojny powrót, w następstwie tego należałoby jest zawierzyć im swój pojazd.

Inne usługi pomocy drogowej
Usługi pomocy drogowej obejmują nie tylko holowanie. Są to służby, do których zwracamy się na przykład, kiedy należący do nas pojazd utknie w rowie bądź innym, kłopotliwym miejscu. Pogotowie drogowe jest uprawniane również do chwilowego wystawiania znaków, żeby zabezpieczyć strefę wypadku. Poza tym, obowiązki pracowników pomocy drogowej mieszczą się w szeroko rozumianych akcjach na rzecz usprawnienia ruchu, przez co są oni w swoich obowiązkach dość elastyczni. To wybitnie istotne, by kontaktując się z nimi detalicznie pokazać swoją sytuację.

Categories:

Regulamin Serwisu | Polityka Ochrony Prywatności | Polityka Plików Cookies