Mechanik lub skup aut – co się opłaca?

0 Comments

To wielokrotnie spotykane, że po zakupieniu samochodu w okazyjnej cenie, ludzie stają przed przymusem zainwestowania w niego sporych sum pieniędzy. Chodzi tu o naprawy, które są wymagane, gdy kolejne podzespoły samochodu ulegają uszkodzeniom oraz przestają działać. Jest to swojego rodzaju błędne koło, albowiem wydatki te nigdy się nie zwracają – o ile nie zdecydujemy się na dogłębną renowację całego pojazdu. Zwykle, żeby oszczędzić swoje ciężko zarobione pieniądze, przyzwoiciej jest takie auto po prostu sprzedać w najbliższym skupie, jaki być może zdoła przywrócić je do użyteczności. Zamiast wyrzucać pieniądze w błoto, decydując się na stałe wizyty u mechanika, lepiej jest udać się na skup samochodów i znaleźć poprawniejszy, bardziej niezawodny model.

W jaki sposób ocenić koszty?
Rozsądny kierowca powinien samodzielnie prowadzić dzienniczek, w którym będzie notował kolejne naprawy i pieniądze zainwestowane w samochód. O ile koszty te nie będą malały, wolno rozpocząć podejrzewać, że sytuacja tylko się pogorszy. Rzecz jasna, jeśli ufamy mechanikowi, wolno zapytać się go o osobistą opinię, która niejednokrotnie okazuje się wybitnie pomocna. Kiedy interesuje nas przypuszczalna wartość pojazdu, należałoby jest udać się także do skupu samochodów i poprosić o jego wycenę. Informacja to klucz do sukcesu, jeśli chcemy podjąć decyzję, której w następnej kolejności nie pożałujemy – mądrze jest zatem poświęcić nieco czasu na jej zebranie. Należytym pomysłem jest też zapoznanie się z historią auta – uczynić, czy miało jakieś stłuczki, awarie lub błędy.

Ile możemy dostać za popsuty pojazd?
Pracownicy skupów samochodów to fachowcy, którym dane było zobaczyć dużo zrujnowanych aut. Nie ma sensu usiłować zataić prawdę odnośnie faktycznego stanu technicznego auta. Czujne oko speców od wyceny bez negowania dostrzeże każdą, nawet najdrobniejszą usterkę, odpowiednio obliczając cenę samochodu. Zdarza się, że samochód nadaje się wyłącznie na złom, ponieważ koszty ewentualnej naprawy przekroczyłyby jego wartość.

Categories:

Regulamin Serwisu | Polityka Ochrony Prywatności | Polityka Plików Cookies