Awaria auta – w jaki sposób dotrzeć do serwisu?

0 Comments

W trakcie jazdy ma prawo dojść do różnych, w szeregu przypadków niepokojących zdarzeń. Nawet w najwyższym stopniu doświadczonemu, ostrożnemu kierowcy ma prawo przytrafić się kolizja. Kolizje z innymi autami, przede wszystkim te bardziej dotkliwe, w wielu przypadkach kończą się kompletnym lub częściowym unieruchomieniem auta. Niekiedy usterki spowodowane są również stereotypowym zużyciem się podzespołów. Rzecz jasna, samochodu absolutnie nie powinno się opuszczać na jezdni – jest to nie jedynie niezgodne z prawem, jakkolwiek również niebezpieczne. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem kłopotów jest wezwanie pomocy. Otwierają się tu przed nami dwie opcje – laweta lub też holowanie, którą z nich wybrać? Która jest bardziej opłacalna, a które proponuje pokaźniejsze bezpieczeństwo?

Czy usługi lawetą to bardzo dobre rozwiązanie?
Wielu ludzi unika skorzystania z lawety, bo obawiają się cen, względnie wyższych od pieniędzy wydanych na sztampowe holowanie. Nie zmienia to faktu, że nieraz jest to jedyna opcja. Jak wiadomo, holowanie trwa niezmiernie długo i żąda gigantycznego skupienia ze witryny obu kierowców. Poza tym, doczepiony na lince pojazd jest niezwykle narażony na stłuczki, a w wielu sytuacjach manewrowanie nim bywa niesamowicie kłopotliwe. Dla bezpieczeństwa własnego, swojego samochodu oraz innych członków ruchu, lepiej zadzwonić po lawetę. 

Kiedy tak właściwie holowanie nie jest możliwe?
Generalnie przyjmuje się, że o wiele prościej jest przygotowywać samochód do holowania, aniżeli sprowadzić na miejsce lawetę. Metoda ta jest najpowszechniejsza na drobnych odległościach, gdzie ruch drogowy jest ograniczony. Wielokrotnie niemniej jednak okazuje się, że transport samochodu na lince jest nie jedynie niewskazany, jednak niemalże niemożliwy. Po pierwsze, opcja ta wykluczona jest na highwayach, co regulują przepisy drogowe. Do holowania nie nadają się też auta, w których w trakcie wypadku uszkodzony układ sterowania lub też hamulce, niebezużyteczne do omijania przeszkód na jezdni. Co znacznie więcej, nawet uszkodzenie świateł samochodu może spowodować, że wezwanie lawety stanie się jedyną możliwością, aby usunąć go z miejsca kolizji.

Categories:

Regulamin Serwisu | Polityka Ochrony Prywatności | Polityka Plików Cookies